• CentOS 6 ze wsparciem firmy Microsoft

  dodany przez Przemysław Sikora

  Microsoft na konferencji Open Source Business Conference, która odbyła się w San Francisco poinformował o rozszerzeniu współdziałania z systemami z rodziny linux. Technologia wirtualizacji Hyper -V zyskała obsługę systemu CentOS. Dzięki temu będzie możliwa współpraca tegoż systemu z Windows Server w roli gościa.

  Dodatkowo Microsoft zapowiedział komercyjne wsparcie dla tej dystrybucji. Robi się coraz ciekawiej na rynku open source. Ilość produktów wspieranych przez duże koncerny, ciągle rośnie. Oby tak dalej 🙂

10 komentarzy do “CentOS 6 ze wsparciem firmy Microsoft”

 1. michas100 pisze:

  A kiedyś Bill uważał że Linux jest rakiem… coż 🙂

 2. Waldek pisze:

  Swietna wiadomość, ale troche powoli wprowadzją wsparcie dla kolejnych dystrybucji.

 3. centos pisze:

  Grunt, że wprowadzają. Kiedyś było to nie do pomyślenia.

 4. hello_world pisze:

  A ja nie wierzę w sparcie od strony Microsoftu. Taka jest prawda, że dla nich to rzeczywiście rak, który jak to się mówi cały czas postępuje. Nic z tego nie będzie poza och ach.

 5. Washi pisze:

  @ hello_world
  To nie tak do końca. Wiadomo, że Microsoft nagle nie zaczął pałać miłością do open source. Ale chcąc zachować konkurencyjność na rynku nie ma wyjścia jak otwarcie się na wsparcie wirtualizacji systemów spod znaku Pingwina. Szeroką gamę linuksów wspierają VMware i Citrix, więc gigant z Redmond nie ma wyjścia. Business is Business 😉

 6. hello_world pisze:

  Cholera najpierw niech twórcom Centosa uda sie poskładać centosa 6, bo jak na razie inni zwęszyli szansę i oferują darmowego redhata (clearOS)

 7. centos pisze:

  Hello_world masz rację. Deweloperzy CentOS-a lecą ostatnio w kulki.

 8. tom pisze:

  A skąd oni mają CentOS 6? Niech podadzą linka to też sobie ściągnę bo wypatruje go w sieci od pojawienia się RHEL 6.

  A tak poza tym to, to jest właśnie cały Microsoft, oferują wsparcie do czegoś co nie istnieje :).

 9. Washi pisze:

  @ tom
  Taka informacja może wskazywać tylko tyle, że szósteczka pojawi się już nie długo. Wiadomości na poziomie korporacyjnym, pomiędzy producentami są przekazywane trochę inną droga niż dla 'szarych użytkowników’. Na ten komunikat można spojrzeć tak samo jak na tysiące innych, np. informację że procesor XYZ (którego jeszcze nie ma na rynku) będzie działał z płytą ABC która właśnie wyszła….

 10. Gość pisze:

  Washi. Jeżeli chodzi o Citrix wspiera linuxa to tym samym robi to Microsoft. Nie od dziś wiadomo, ze Citrix a Microsoft i w tym jeszcze XenServer jest powiązane z M$. Czy źle? Moim zdaniem nie.

Dodaj komentarz

Warto odwiedzić
Valid XHTML 1.0 Transitional centos.com.pl- mapa strony